Morské oko, Remetské Hámre

Morské oko, Remetské Hámre

Morské oko, nazývané aj Veľké Vihorlatské jazero, je skutočnou perlou slovenskej prírody. Toto nádherné jazero je ukryté uprostred majestátnych Vihorlatských vrchov.

Morské oko je skvost Vihorlatských vrchov

Očarí každého návštevníka svojou pokojnou hladinou a okolitými hustými lesmi. Vďaka svojmu sopečnému pôvodu a vzácnej flóre i faune patrí medzi najvýnimočnejšie miesta na Slovensku.

Morské oko, Remetské Hámre

Jedinečné sopečné jazero s neopakovateľnou atmosférou

Jazero vzniklo po mohutnom zosuve z východného svahu Motrogonu a Jedlinky, ktorý zahradil dolinu potoka Okna. Táto prírodná bariéra umožnila vznik jedinečného vodného diela s rozlohou takmer 14 hektárov. Jazero dosahuje hĺbku až 25 metrov a jeho brehy lemujú členité pobrežia s piesočnatými plážami i strmými skalnými stenami.

Chránená krajinná oblasť s vzácnymi druhmi

Morské oko sa nachádza v srdci Chránenej krajinnej oblasti Vihorlat a je súčasťou územia zapísaného do zoznamu Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Vďaka prísnej ochrane si okolité lesy zachovali svoj pôvodný charakter a ukrývajú mnoho vzácnych druhov rastlín i živočíchov. Nad hladinou sa týči majestátny Sninský kameň, ktorý ponúka nezabudnuteľné výhľady na okolitú krajinu.

Morské oko, Remetské Hámre

Turistický raj pre milovníkov prírody

Okolie jazera je pretkané sieťou turistických chodníkov, ktoré vedú k ďalším zaujímavým miestam Vihorlatských vrchov. Neďaleko sa nachádza menšie, ale rovnako pôvabné Malé Morské oko. Pre návštevníkov sú k dispozícii viaceré možnosti ubytovania a stravovania v blízkych obciach Remetské Hámre a Zemplínske Hámre.

Morské oko, Remetské Hámre

Morské oko je miestom v lone nedotknutej prírody

Jazero je ideálnym miestom pre všetkých, ktorí túžia po oddychu v lone nedotknutej prírody. Jeho čarovná atmosféra a neopakovateľné scenérie si podmania srdce každého návštevníka. Či už sa rozhodnete pre nenáročnú prechádzku okolo jazera alebo náročnejšiu túru na Sninský kameň, odnesiete si domov nezabudnuteľné spomienky na toto výnimočné miesto.

Morské oko, Remetské Hámre