Vyhliadková veža Tokaj, Malá Tŕňa

Vyhliadková veža Tokaj, Malá Tŕňa

Tokajská vinohradnícka oblasť je povestná nielen svojimi lahodnými vínami, ale aj jedinečnými turistickými atrakciami. Medzi ne patrí aj Vyhliadková veža Tokaj, ktorá sa týči nad vinicami medzi obcami Malá Tŕňa a Černochov. Táto impozantná rozhľadňa v tvare dreveného suda ponúka návštevníkom nezabudnuteľné výhľady na malebný región Tokaj.

Popis vyhliadkovej veže

Vyhliadková veža Tokaj, vysoká približne 12 metrov, je postavená z oceľovej konštrukcie obloženej mohutnými drevenými lamelami. Vďaka svojmu tvaru pripomínajúcemu obrie víno sud dokonale zapadá do okolitej vinohradníckej krajiny. Z najvyššieho poschodia veže sa návštevníkom naskytne panoramatický výhľad na tokajský región, jeho rozľahlé vinohrady, maďarské Zemplínske vrchy, Slovenské Nové Mesto, maďarské Nové Mesto pod Šiatrom a juhovýchodnú časť Východoslovenskej nížiny.

Vyhliadková veža Tokaj, Malá Tŕňa

Vybavenie a atrakcie

Na vyhliadkovej plošine nájdu návštevníci ďalekohľad a informačné tabuľky s podrobnými popismi okolitej panorámy. V bezprostrednej blízkosti veže sa nachádza altánok a detské ihrisko, ktoré z tohto miesta robia ideálne oddychové zázemie pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi. Vyhliadková veža Tokaj je výnimočná aj vďaka nočnému osvetleniu, ktoré umožňuje návštevníkom vychutnať si čaro tokajskej krajiny aj pod hviezdnou oblohou.

Vyhliadková veža Tokaj, Malá Tŕňa

Prístup k vyhliadkovej veži

K vyhliadkovej veži sa dostanete pohodlne po asfaltovej ceste alebo po značených cyklotrasách z obcí Malá Tŕňa a Černochov. Z Malej Tŕne trvá pešia túra približne 30 minút, z Černochova približne hodinu. Veža sa nachádza necelé 2 km od obce Malá Tŕňa, medzi mestami Trebišov a Slovenské Nové Mesto.

Vyhliadková veža Tokaj, Malá Tŕňa

Vyhliadková veža Tokaj je klenotom tokajskej oblasti

Vyhliadková veža Tokaj je skutočným klenotom tokajskej vinohradníckej oblasti. Svojím jedinečným dizajnom, úchvatnými výhľadmi a príjemným oddychovým zázemím láka návštevníkov z blízkeho i ďalekého okolia. Či už ste milovníkom vína, aktívnym turistom alebo hľadáte zaujímavý výletný cieľ pre celú rodinu, Vyhliadková veža Tokaj je miestom, ktoré by ste nemali obísť.

Vyhliadková veža Tokaj, Malá Tŕňa